taraba-hoax

Kým národ stal v rade na paličky, štát zadal zákazky za 2 100 000 000 EUR (2,1 mld EUR) a to prišiel približne k 6000 položkám z 10 000, ktoré už boli nižších hodnôt a nerátal ich ďalej.

Takto znel status poslanca Tomáša Tarabu (ĽSNS, KDŽP). Rozčuluje sa nad skutočnosťou, že v čase núdzového stavu boli zadané nadlimitné zákazky. Už pri pohľade na obrázok však pozornému oku neuniknú detaily, ktoré dávajú tvrdeniu pána poslanca trhliny.

Aj vďaka zákonu z dielne Ivety Radičovej musia byť zmluvy zverejnené online v centrálnom registri zmlúv. Poďme sa pozrieť teda na niektoré zo zadaní uvedených v obrázku:

Samotná zakázka s najvyššou hodnotou – cca 236 miliónov EUR – bola uzatvorená 20.12.2016.

Reklama: Ušetrite na svojich nákupoch (CCC, Deichmann, Tesco, MyProtein, GearBest, atď.) a získajte peniaze späť! Registrujte sa zadarmo na prachy.online !

Ďaľšia, Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku č. OPLZ/174/2020, bola síce podpísaná tohto roku, ale nárok bol priznaný dávnejšie v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Tretím príkladom je zmluva ministerstva pôdohospodárstva pod číslom 576/2019,kde už podľa značky je jasné, že táto zmluva bola podpísaná už v roku 2019 a jej aktuálny piaty dodatok len dopĺňa úlohy napríklad aj s odstránením PCB skládky v Chemko – Strážske. Je to ekologická záťaž, ktorá je diskutovanou témou už niekoľko mesiacov.

 

Takže v konečnom dôsledku pán poslanec len populisticky zneužíva lenivosť ľudí s vedomím, že si neoveria fakty.

Od Milan Dvorský

Blogger, ITčkár, otec, osobný vodič.

Pridaj komentár