V uplynulých dňoch sa šírilo sociálnymi sieťami a komunikátormi video muža, ktorý ležal s podozrením na Covid 19 na bratislavských Kramároch. Hoci na videu oddelenie zívalo prázdnotou, pravda bola kúsok iná. Len sa nehodila do videa …

Video naozaj vzniklo v týchto dňoch v nemocnici na Kramároch, akurát to nebolo ešte Covidové oddelenie. O vyjadrenie som požiadal aj samotnú nemocnicu a tu je reakcia:

 

Osoba vo videu sa nachádza v priestoroch Centrálneho prijímacieho oddelenia v Nemocnici akad. L.Dérera na Kramároch, ktoré slúžia ako izolačné priestory pre pacienta u ktorého je diagnostikované ochorenie COVID-19. Táto osoba sa nenachádza na COVID oddelení ako vo videu tvrdí, ale v izolačných priestoroch Centrálneho prijímacieho oddelenia. Takýto pacient, ktorý má klinické príznaky ochorenia a tiež pozitívny test je v izolačných priestoroch Centrálneho prijímacieho oddelenia uložený do doby jeho prevozu na COVID oddelenie, ktoré sa nachádza v rámci danej nemocnice.

V Univerzitnej nemocnici Bratislava je aktuálne hospitalizovaných 55 pacientov s ochorením COVID-19. Naši zdravotníci sa ešte nestihli spamätať z náročného obdobia 2. vlny pandémie a dnes sa opäť denne stretávajú s náporom pacientov ( z ktorých je 80 percent nezaočkovaných) v našich nemocniciach, kde okrem starostlivosti na COVID oddeleniach poskytujeme aj bielu zdravotnú starostlivosť.
Veľmi nás mrzí takého zľahčovanie situácie a tiež zavádzanie verejnosti o tom, že nemocnice sú prázdne. Vyjadrenia osoby vo videu nie sú na mieste a absolútne neopisujú reálnu situáciu v našej nemocnici.

 

Pevne veríme, že pacient si svoj pobyt zaplatí sám, alebo si ho odpracuje ako dobrovoľník na Covidovom oddelení. Teda, ak nebude potrebovať pľúcnu ventiláciu a uzdraví sa …

 

Od Milan Dvorský

Blogger, ITčkár, otec, osobný vodič.

Pridaj komentár