taxikartaxikar

Ak chcete súpera znevážiť, postačí jediné – vytiahuť bezvýznamný detail z jeho minulosti, zamlčať kontext a vypustiť medzi ovečky. A ovečky si nevedia overiť zvyšok. To sa stalo aj v prípade poslanca za SaS.

Poslanci SMERu sa radi predháňajú, kto dokáže byť viac prízemný a viac klamať. Svoje si s nimi zažil aj poslanec za SaS Alojz Baránik, ktorý navrhol odvolať generálneho prokurátora Maroša „363“ Žilinku. Podobne, ako aj Demokrati Slovenska, aj poslanec Baránik vníma zaujatosť GP.

Najlepšia obrana je útok

Preto SMER opakovane tvrdí, že poslanec Baránik je taxikár. Ak si pozriete životopis Alojza Baránika, v sedemdesiatych rokoch študoval právo najprv na Karlovej Univerzite v Prahe, neskôr pokračoval v Bratislave. Po škole pracoval krátko ako podnikový právnik a v roku 1982 odišiel do Kanady, kde pobudol 10 rokov. Nakoľko v čase totality prevládala len výuka ruského jazyka, boli jeho pracovné možnosti obmedzené a jednou z foriem, ako mať prácu a zároveň sa zlepšiť v jazyku, bolo robiť taxikára. Podľa životopisu pracoval v Kanade aj ako úradník, čo bez dobrej znalosti jazyka nie je možné. V roku 1992 sa vrátil do vlasti, kde pokračoval v kariére advokáta pre nadnárodnú IT spoločnosť a neskôr mal vlastnú advokátsku kanceláriu, ktorá pôsobí do dnešných dní.

Hodnotenie

Tvrdenie, že pán Baránik je taxikár je zavádzajúce, nakoľko tento spôsob obživy trval krátkodobo a väčšinu života pracoval ako advokát. Len podotknem, že advokátska kariéra pána Baránika je násobne dlhšia, ako pracovná kariéra súdruha Blahu, nakoľko jeho parazitovanie v parlamente sa istotne nedá nazvať pracovnou činnosťou.

 

Od Milan Dvorský

Blogger, ITčkár, otec, osobný vodič.

Pridaj komentár