Jednou zo slovenských nemocníc nedávno otriasla tragédia. Jarmila (38) bojuje o holý život, zatiaľ čo jej dcéra Andrejka (†0) zomrela.

Jarmila s manželom dlhodobo bojovali s problémom otehotnieť a splniť si tak sen o normálnej zdravej rodine. Aj z dôvodu oslabenej imunity bol proces umelého oplodnenia, pre ktoré sa rozhodli, dlhodobý a náročný.

Nakoniec sa podarilo. Jarmila po rokoch konečne otehotnela, ale vedeli, že ešte nemajú vyhrané, keďže aj samotné tehotenstvo sprevádzali komplikácie a nakoniec sa Andrejka zapýtala na tento svet o 3 týždne skôr.

Reklama: Ušetrite zo svojich nákupov v Tescu, Kauflande, OMV, Dr. Max, Martinus, Adobe a v ďaľších tisícoch akceptačných miest! Využívajte bezplatne a zaregistrujte sa na prachy.online ! :)

 

Pôrod dopadol dobre, no dieťatko sa potýkalo s infekciami a Jarmila nebola na tom o nič lepšie.

Situáciu skomplikovala sekundárna infekcia, ktorú priniesla na oddelenie iná rodička, ktorá nerešpektovala hygienické nariadenia a odmietla sa dať otestovať na čokoľvek, hoci bolo u nej podozrenie na infekciu.

O dva dni Andrejka svoj boj prehrala. Jarmila tiež bojuje o život …

Dalo sa robiť niečo inak?

Áno, nebyť sebec. Tento príbeh sa možno v minulosti udial, v tomto prípade sa jedná o výmysel a je reakciou na nedávnu udalosť. Ak ste to dočítali až sem, ospravedlňujem sa za malú lož.

Mal vyvolať smutnú emóciu bez predošlej protiemócie. Ak ste nedávno totiž podporovali mladú rodičku z Košíc, ktorá po dohode so svojou „právničkou“ odmietla vykonanie Covid testu ako aj nosenie rúška, mohli ste si v kľude uvedomiť a prežiť jeden z možných následkov tohto konania. Mnoho ľudí ju pritom podporuje verejne. Podporujú ju možno aj mamičky, ktoré si dali vpichnúť epidurálku. Či to už je o inom, než obyčajný test na covid?

Alebo nie je vylúčené, že sa s vymysleným príbehom niekto z vašich známych, ktorý ho zdieľal, rozčuľuje nad neschopnosťou nášho zdravotníctva, čím ukázal, že článok ani nečítal a šíri tak dezinformáciu. Prosím, upozornite ho na to …

Práva iného končia tam, kde začínajú práva druhého. Je to o vzájomnom rešpekte a úcte, bez hejtu. Zdravotnícky personál je ten posledný, ktorý Vám chce zle. Sami sú denne v ohrození. Chránia Vás i druhých. A aj seba a svoje rodiny.

Od Milan Dvorský

Blogger, ITčkár, otec, osobný vodič.

2 myšlienky k článku “OTRASNÉ! V slovenskej nemocnici zomrelo bábätko, mamička bojuje o život!”

Pridaj komentár