Milí priatelia. Hoci nadpis úvodného článku je po česky, obsah webu bude čisto zo slovenskej (najmä) politickej scény.

Spolu proti bludom a konšpiráciam

Myšlienka vytvoriť akýsi lexikón bludov, ktoré ako verklík dookola omieľajú fanúšikovia niektorých politických táborov, vznikla už pri niekoľkonásobnom vyvracaní niektorého z tvrdení. Tak mi napadlo, aby sa urobila akási evidencia často opakovaných bludov, kde by sa tieto bludy vyvrátili (ideálne v troch – štyroch vetách) s uvedením relevantných zdrojov a vy by ste tak mohli v budúcnosti už len skopírovať odkaz na podobný blud. Zároveň by sa tak urobila akási štatistika najväčších bluditeľov.

Hoci niečo podobné rieši aj moja obľúbená stránka demagog.sk , tu je skôr poukázať na zavádzanie zo strany zoskupení. Hoci autor je sám členom jednej z malých politických strán, nebude selektovať, z ktorej strany politického spektra blud pochádza. Ergo, je jedno, či dané tvrdenie vzišlo z tábora ľudovcov, alebo napr. progresívcov, či SaS a pod.

Preto budem rád, ak by ste prípadne akékoľvek bludy posielali na kontaktný email uz@stacilo.sk a pomohli tak prispievaním, alebo zdieľaním bojovať proti bludom a zabrániť tak rôznym populistom v tomto konaní.

S úctou a pozdravom Milan ‚eMDi‘ Dvorský

Od Milan Dvorský

Blogger, ITčkár, otec, osobný vodič.

Pridaj komentár